Civilizace

Civilizace



 

 

 

 

       Hry%20-%20Skyrim




 

Skyrim - speciální edice, čeština

Speciální edice Skyrimu nemá oficiální češtinu, můžete si ji stáhnout z níže uvedených stránek, je zde i návod k instalaci:

Více zde monstergame.cz

Pozor! Uložený stav v anglické verzi mi při nahrávání do české verze skončil spadnutím hry. Pokud budete hrát od začátku v češtině, tak jsem na žádný problém nenanarazil

 

Skyrim - speciální edice, "ostřejší" grafika

Je to samozřejmě silně individuální, pokud máte pocit že ve speciální edici jsou vzdálenější objekty(hory,stromy, budovy atd.) rozmazané, zkuste tuto úpravu, nastavení se zpouští přímo ze hry nikoliv z nastavení, které se nabízí hned po spuštění:

ESC - settings - display - poslední položka-> depth of field

Více zde na Steam fóru

 

Skyrim - speciální edice, jak nastavit rozlišení 4:3

Nedám dopustit na rozlišení 4:3, prostě mi vyhovuje, proto mě dost naštvalo, že Skyrim speciální edice, narozdíl od původního Skyrimu nenabízí rozlišení 4:3, ale pouze 16:9 či 16:10.

Jak to napravit:

1. Jděte do složky Dokumenty/My Games/Skyrim Special Edition , cesta se může lišit podle verze Windows.

2. Otevřete nejlépe v poznámkovém bloku soubor SkyrimPrefs.ini .

3. Upravte parametry : bFull Screen=1

        bBorderless=1

        iSize H=1024

        iSize W=1280

To je vše, můžete již hrát v poměru 4:3

Více zde na Steam fóru

 

Výrazné zvýšení detailní dohlednosti ve Skyrimu

Nádherné přírodní scenérie Skyrimu netřeba přílis popisovat, k dokonalému zážitku pomuže dále popisovaná úprava. Hra už zde nějaký pátek je, byla navržena na tehdejší hardware, takže i když v uživatelském nastavení dáte vše na max, tak vzdálenější vodopády "zamrzají", stejně tak některé vzdálenější objekty nejsou vidět - toto se ale děje skoro výhradně v rovinatém terénu Velkých pláních(např. měsiční kovárna, či rozvaliny u doupětě Tichých měšců) a když se přiblížíte, tak vodopády se rozpohybují a zmíněná zřícenina u Tichých měšců vyroste ze země. Není to chyba hry, je to kompromis rersp. daň , pokud by to tak tehdy nebylo, byla by mapa rozkouskovaná jak v Zaklínači.

 

Tento kompromis mohou hrači se silnými grafikami jednoduchou úpravou obejít a uvidí tak detaily a dynamiku na dlouhé vzdálenosti. Děje se to úpravou souboru "skyrim.ini". A pří pohledu na krajinu je to skutečně znát. Zejména oblastech, kde voda v kaskádách spadá z vysokých hor je pohled na pohybující se vodopády z velké vzálenosti úchvatný.

 

Stěžejní hodnotou je "uGridsToLoad", lze volit 5(defaultní),7,9,11. Od toho se odvíjí další hodnoty.

 

Postup:

1.) Otevřte soubor "skyrim.ini", nachazí se v uživatelském profilu, může se lišit podle verze Windows, většinou ve složce Dokumenty\Games, připadně dejte vyhledat soubor skyrim.ini .

2.)V souboru hledejte výraz "[General]", pokud není musíte vytvořit.

3.)Můžete zkopírovat několik variant(více odkaz na konci článku.). Já jsem vložil toto nastavení:

[General]

uExterior Cell Buffer=100

uGridsToLoad=9

iPreloadSizeLimit=84934656

 

, můžete zkusit i náročnější nastavení:

[General]

uExterior Cell Buffer=144

uGridsToLoad=11

iPreloadSizeLimit=126877696

 

,ale v při hodnotě uGridsToLoad=11 mi už hra často padala. Na časté padaní hry při hodnotě 11 upozorňují i v odkazovaném článku, při hodnotě 9 jsem měl hru krásně stabilní.

 

Více na anglickém fóru o Skyrimu

Pozor! Pokud překonfigurujete zpět na nižší dohlednost, nepůjdou vám nahrát uložene stavy ve vyšší dohlednosti.

 

Skyrim vs. Zaklínač 3

*Hodnocení grafiky se týka původního Skyrimu, nová speciální edice Skyrimu z října/listopadu 2016 již tak dobrou grafiku opět vylepšila.

Přestože Civilizace je moje nejoblíběnější hrou, pravidelně v zimních období,když se blíží Vánoce se vracím ke Skyrimu, s jeho severskou krajinou, zasněženým štítům hor místy zahalených v mlze. Nedávno jsem dostal do rukou údajnou alternativu v podobě Zaklínače 3 a jak toto srovnaní dopadlo:

 

Grafika

Začnu grafikou, je to konečně první věc, kterou lze po spuštění hodnotit. Zaklinač je samořejmě o nějaký pátek novější hra, takže je to na ni znát, lepší detaily, vykreslenější obličeje, budovy apod.. Bohužel co někdo v jiné recenzi oceňuje,t.j. že krajina má středoevropský ráz, to je spíše pro zlost. Krajina mě nenadchla, je dost na jedno brdo,také se v ní i těžko orientujete až ztrácite. Tak nudná středoevropská krajina snad není. Ve Skyrimu se člověk neustále něčím kochal, krajina tam byla opravdu nádherná, byla přehledná, snadno se člověk orientoval podle jejího měnicího se rázu a horských pásem. Stejně tak kouzelné skyrimovské noci s pohledy na polární záři a noční oblohu vůbec patří k nezapomenutelným. Obrázky skyrimovské přírody jsou např. na unrealitymag.com.

 

Do Skyrimu lze stáhnout "Skyrim: High Resolution Texture Pack (Free DLC)", jinak je X grafických fanmódů, některé super, některé komiksově otřesné nebo nepoužitelné, protože ve skyrimovské noci nevidíte na krok

 

Příběh

Příběhově, včetně questů má navrch Zaklínač, jsou promyšlěné a nápadité. Ve Skyrimu to byl většinou styl vymlať toho a toho. Navíc jeskynní questy byly časem podobné jak vejce vejci, akorát se změnili barvičky.
Na druhou stranu Skyrim byl dějově pestřejší a zároveň komplexnější, provázanější, což se např projeví v tom, že člověk více vnímal boj hlavních frakcí(povstalce a říši) a vnější ohrožení Thalmorem. Pod Skyrimem v hlubinách jsou starobylé ruiny trpasličích měst s jejich složitými technologiemi po jejich pokladech touží dobroduzi i mágové z letohradské univerzity.
Život Skyrimu ovlivňuje i náboženství, kdo vyznává Talose, tak si koleduje o vážné problémy s Říši a hlavně s Talmory.

 

Otevřený svět a svoboda

Skryrim vede v tomto směru na celé čáře. Můžete podnikat, těžit, živit se lovem, postavit si vlastní panství, koupit dům. Svět je spojený v jeden celek. Zlepšovat se v alchymii, kovářství, kouzlech. Stát se upírem či vlkodlakem. Můžete se přidat k různým frakcím.U Zaklínače je omezenost dána tím, že autoři se chtěli držet své knížní předlohy.
Zaklínač má větší svět, ale rozpalcelovaný na provincie, mezi kterými se "teleportujete". Nemůžete plynule přejít z jedné provincie do druhé jako ve Skyrimu.

 

Ostatní

Co mi vadilo je absence first person kamery, možnost koukat na svět vlastníma očima jsem vždy oceňoval. Skyrim to měl dokonalé, v Zaklínači neustále čučíte na svoji postavu.

Jízda na koni, jednoznačně vyřešena lépe v Zaklínači, včetně možného splašení koně či bonusech při souboji.

V Zaklínači můžete plout na lodi a je to i docela zábava, když se zvednou vlny.

Skyrim má lepší systém míchání lektvarů, namícháte kolik potřebujete bez nutnosti spát a meditovat.

Soubojový sytém v Zaklínači zklamal, konzolově těžkopádný a složitý.

V Zaklínačí jsou magická znamení, ve SKyrimu zase dračí řevy.

 

Závěr

Spíše bylo ke škodě, že samotní autoři Zaklínače se snažili vymezit vůči Skyrimu. Zaklínač je podle mě hrou současného roku, a právem, ale na Skyrim, pokud to lze brát ze všech hledisek, bohužel nemá. Svět Zaklínače stále působí hodně sešňěrované a hráče oproti světu Skryrimu hodně omezuje. Hodnotit ráz krajiny je hodně subjektivní, ale Skyrmovská krajina u mě nasadila laťku hodně vysoko.

 

Dragonborn comes - píseň ze hry

Perfektní hudební výkon, videoklip s písničkou ze Skyrimu

Youtube.com

 



CIV žebříček

 1. Civilizace VI. (2016)

 2. Civilizace IV. (2005)

 3. Civilizace III. (2001)

 4. Civilizace Call to Power II. (2000)

 5. Civilizace Call to Power I. (1999)

 6. Civilizace V. (2010)

 7. Civilizace II. (1996)

 8. Civilizace I. (1991)

 

Alternativy

 1. Europa Universalis IV. (2013)

 2. Super Power II. (2004)

 3. Supreme Ruler 2020 (2008)

 


Tipy

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmocí - Kniha zachycuje a hodnotí historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Toto excelentní dílo by pro každého fandu Civilizace mělo být povinnou četbou.

Silicon Valley TIP - slušná pecka, která nechává IT crowd vzadu. Oproti Ajťákům je zde méně ztřeštěný humor a větší frekvence super hlášek. Část fórků vyžaduje hlubší znalosti IT.

For All Mankind TIP - fenomenálně zpracovaná alternativní historie, kdy koncem šedesátých let nepřistanou na Měsíci jako první Američané, ale Rusové. Zhruba v půlce seriálu začne jak USA tak SSSR budovat na jižním pólu u krátěru Shackleton vlastní základny a provádět průzkum naleziště s vodním ledem.

Carl Sagan - Bleděmodrá tečka - komentář Carla Sagana ke snímku Země, který pořídila sonda Voyager 1 v době, kdy opouštěla hranice Sluneční soustavy (1990) najdete na YouTube (EN).

 


TV přenosy z kosmonautiky

spacex.com - starty raket společnosti SpaceX, v době přidání odkazu to byl testovaci start pilotované lodi Crew Dragon.

 

 

 

Copyright © 2009 - 2020 tdpar