Civilizace


 

 

 

 

       Civilizace VI - FAQ
Mám postavené starověké hradby a nemohu zde postavit středověké hradby

Problém je ,že starověké hradby jsou poškozené obléháním. Běžte do výstavby a v projektech na konci seznamu je položka "Repair Outer Defenses".

 

Nevidím položku "Repair Outer Defenses"

Abyste mohli hradby opravit, tak město resp. hradby nesmí být nejméně 3 tahy odstřelovány.

 

Nemohu opravit ‎Encampment(vojenský okrsek)

Běžte do výstavby a v projektech na konci seznamu je položka "Repair outer defenses". Podminkou viditelnosti položky je, že encampment(vojenský okrsek) nesmí být nejméně 3 tahy odstřelován.

 

Nemohu vyléčit náboženskou jednotku(apoštol, inkvizitor atd.), přestože jsem kliknul na léčení.

Náboženské jednotky můžete léčit pouze na svatém místě nebo bezprostředně na polích s ním sousedících. Jinde je léčba neúčinná.

 

Postavil jsem náboženský okrsek a nemohu přesto rekrutovat jednotky

1.Musíte mít založené vlastní náboženství

2.Musíte mít postavenou potřebnou budovu svatyni(shrine) a v případě rekrutování apoštolů chrám(temple)

3.Město ve kterém chcete náboženskou budovu rekrutovat musí vyznávat většinově vaše náboženství a samozřejmě musí disponovat svatým okrskem s potřebnými budovami.

 

Přestože rozpočet ukazuje přebytek/tah jsem nakonec v mínusu za tah.

Špión jiné mocnosti vysává vaší pokladnu.Narekrutujte špióna a dejte mu za úkol provádět ve vašem hlavním městě kontrašpionáž.Výsledek se nemusí dostavit hned. Hra na skutečnost že cizí špíón kradl vaše peníze upozorní až po skončení jeho mise.

 

Jednotky z ničeho nic nelze léčit

To se stává u jednotek vyžadující strategickou surovinu(železo, koně, ledek apod.). Pokud např. u rytířů jste přišly zcela o strategickou surovinu(koně), tak je nemůžete vylečít, dokud dodávku koní neobnovíte (obchod, získaní políčka s koňmi, pokud bylo políčko vyrabováno, tak je třeba obnovit pastvinu).

 

Po rekrutaci přírodovědce(naturalist) nevím jak postavit národní park

Po rekrutaci přírodovědce hra sama nabídne vhodné lokace pro založení národního parku. Vhodná lokace je vyznačena hranicí v podobě čtyř jasně bílých šestiúhelníků. Pokud takto vyznačenou lokaci nevidítě není na vašem území vhodné místo pro založení parku. Místo musí být nedotčené lidskou činností a být dostatečně atraktivní(parametr appeal).

 CIV žebříček

 1. Civilizace VI. (2016)

 2. Civilizace IV. (2005)

 3. Civilizace III. (2001)

 4. Civilizace Call to Power II. (2000)

 5. Civilizace Call to Power I. (1999)

 6. Civilizace V. (2010)

 7. Civilizace II. (1996)

 8. Civilizace I. (1991)

 

Alternativy

 1. Europa Universalis IV. (2013)

 2. Super Power II. (2004)

 3. Supreme Ruler 2020 (2008)

 


Tipy

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmocí - Kniha zachycuje a hodnotí historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Toto excelentní dílo by pro každého fandu Civilizace mělo být povinnou četbou.

 

Expanse New! - po delší době se podařilo natočit pořádný sci-fi seriál s vesmírnou tématikou. Lidstvo postupně kolonizuje Sluneční soustavu, na základně v pásmu asterodů probíhá výstavba první mezihvězdné archy. Povedené úvodní intro k seriálu najdete na Youtube.

 

Carl Sagan - Bleděmodrá tečka - komentář Carla Sagana(Wikipedie) ke snímku Země, který pořídila sonda Voyager 1 v době, kdy opouštěla hranice Sluneční soustavy (1990) najdete na YouTube (EN).

 

 

 

Copyright © 2009 - 2018 tdpar