Civilizace


 

 

 

 

       
Archív novinek

Podrobný rozbor obléhání Malty Osmany v 16.st.

"Po dobytí johanitského ostrova Rhodos a sérii úspěšných tažení na Blízkém a Středním východě, na Balkáně a v Uhrách dosáhla turecká osmanská říše své historicky největší rozlohy. A protože s jídlem roste chuť, rozhodl se turecký sultán Sülejman I. Nádherný (1494-1566), zvaný tureckými historiky Zákonodárce, že jako základnu pro další postup do západního Středomoří obsadí ostrov Maltu, nové sídlo z Rhodu vyhnaného rytířského řádu johanitů..."

valka.cz

 

Rozhovor k přípravě lunární orbitální stanice

Má být menší než stávající ISS, pouze 4 místná. Nějakoud dobu mají obě stanice fungovat paralelně než bude ISS zlikvidována. O zprovoznění se uvažuje někdy po roce 2030, takže počítejte někdy po roce 2050. Více v odkazu níže.

astro.cz

 

Tibet - dva různé pohledy

Poměrně drsné čtení o životě v Tibetu před čínskou invazí najdete na serveru atlantka.cz. Z důvodu objektivity přidávám též článek na Idnes, který defacto označuje podobné informace za propagandu.

atlantka.cz

 

Drsné čtení o neziskovkách

Viz. odkaz

Dolezite.sk

 

Turci v Sýrii narazili na Asada. Bombardoval naše milice, zní z Ankary

Co dělá turecká armáda na území cizího suverénního státu bez pozvání legitimní syrské vlády? Tak věřme, že budou brzy následovat hospodářské sankce USA či EU vůči Turecku a ultimáta na ukončení turecké invaze. Citace příspěvku z místní diskuse:"Cizí armáda narazila v jiné zemi na armádu této země. Neslýchané...."

idnes.cz

 

KOMENTÁŘ: Květy zla – Václav Klaus ml.

"...Z její malé mzdy – odejdou také daně. Daň z příjmu. Část těchto daní pošle stát do Bruselu, kde vytvoří Operační programy. Ty trochu finančně podpoří ještě např. švédská sestřička a pak už míří nazpět do republiky, kde na ně čekají dotační specialisté, aby vytvořili prostředí pro konkrétní projekty. Ale radši si je zase představme konkrétně. Dobře živený třicátník míří z vilové čtvrti svým jaguárem do centra krajského města. Je 9:30, ale v jejich branži se toho ráno moc neděje. Jeho kancelář sídlí na prestižní adrese v centru, ale tak trochu nenápadně...."

novinky.cz

 

Imingranti a neziskové organizace

"Jako dlouholetý ochránce lidských práv se stydím za to, že se na tomto dění za kulisou falešné humanity – mnohdy totiž kvůli dotacím – podílí řada neziskových organizací, včetně těch pro lidská práva."

Novinky.cz

 

Jaderná energetika na prahu roku 2016

"V Číně se během roku 2015 spustilo osm bloků a výstavba nových jaderných elektráren v řadě rozvíjejících se zemí značně pokročila. Rychlý sodíkový reaktor BN800 v Rusku se po vyřešení problémů s kvalitou palivových souborů začal v závěru roku 2015 dodávat elektřinu do sítě. V Japonsku začaly opět pracovat dva reaktory v elektrárně Sendai a zprovoznění dalších se chystá na rok 2016"

Osel.cz

 

Německý komik si rýmovaně utahoval z Erdogana, hrozí mu tři roky vězení

Tolik ke svobodě projevu v Německu...

Idnes

 

Mohl Stalin zastavit Hitlera

Dokument stojí za zkouknutí už z důvodu, že v něm jsou zmíněny nepříliš známe věci. Např. vztahy Poláků a Němců byly po většinu 30-tých let překvapivě dobré. Dost velká část je věnovaná Mnichovské zradě. Škoda, že zejména konec dokumentu je již spíše prosovětská/ruská černobíla propaganda. Německo sice do napadení SSSR obsadilo velkou část Evropy, ale SSSR nezůstalo rozhodně pozadu. A jak je správně zmíněno v jednom komentáři na ČSFD, z mapky prvorepublikového Československa nějak autorům zmizela Podkarpatská Rus, tehdejší součást našeho státu.

ČSFD

 

Hodnocení filmů

Do sekce Film přidáno pár velmi stručných hodnocení filmů(Zlatá sedmdesátá, Vyprávěj, Oscar, San Andreas atd.).

Více, zde

 

Štěpán Kotrba: Čechy už Čechů nikdy nebudou ... Zeman je velikán mezi trpaslíky

V rozhovoru se rozebíra plno věcí, tak jen pár citací:

"Rozkrádání aktiv státu není liberální svobodný trh, obhajoba občanské demokracie ani konzervativních hodnot."

"Rozpočty zemí EU, z nichž byla doteď financována relativní spokojenost střední třídy, nejsou připraveny na zvýšené válečné výdaje NATO, zvýšené rozpočty na zdravotnictví a sociální služby, na policii, imigrační službu, pohraniční stráž, FRONTEX a další výdaje. Elit, které dnes rozhodují o politice EU, se tyto morbidně deformované rozpočty netýkají. Ty jsou dlouhodobě schopny parazitního samofinancování. "

"Nejmenovaní politici a publicisté nás straší, že nám, Čechům, hrozí ztráta svobody. Prstem ukazují zejména na Andreje Babiše. Přiblíží se příští rok cosi takového?
Ano. Ale nebude to Babiš, ale politicky korektní dobroserové, zakazující kouření, genderově nevyvážené feministky nutící chlapy močit vsedě a křesťanské mravokárkyně, pokoušející se cenzurovat sprostá slova na fotbale. Případně transgenderové v minisukních, nutící nám vysoké podpatky."

Parlamentní listy

 

Střelec z Kalifornie byl v kontaktu s lidmi ze syrské An-Nusrá(tzv. "umírněná" opozice)

Jak někdo v diskusi trefně vyjádřil, "Jediná ozbrojená skupina ze Sýrie, která dosud nespáchala na Západě atentát je Asaddova armáda".

S bojem proti diktaturám ve Středomoří není od věci si též připomenout Catův výrok "Kartágo musí být zničeno". Škoda že mnohem větší zvěrstva typu genocida v Darfůru(Sudán), či vraždění a utlačování bílých farmářů v Zimbabwe zůstalo bez podobné vojenské a politické angažovanosti jaká byla věnovaná likvidaci Kadafího režimu či režimu Asadda.

Idnes

 

Žije John Snow? Bacha spojlery z páté série.

Jedna z důležitých otázek současnosti, která hýbe děním v Západozemí a v myslích desetimiliónů lidí, zda John Snow z rodu Stárků přežil vraždu(pokus o vraždu) na Černém hradě. Na odpověď si budeme muset počkat do dubna. George Martin alias Viktor Čistič na poli fantasy literatury v páté sérii postavy řádně probral. Sansa Stark s Theonem spolu hupsli z nuselských hradeb Zimohradu. Škoda Sansa měla moje sympatie. Kažopádně GM je génius, stejna tak tvůrci zfilmované verze Hry o trůny, která těžko zůstane kdy překonána.

Idnes

 

Filozof o uprchlících a islámu: Přichází kolonizace agresivní kulturou a rozpouštění evropských národů.

Citace: "Falešné obviňování z xenofobie bylo nesčetněkrát demaskováno. Ale divte se angažovaným humanistům zvláštního ražení, že se těch nálepkovacích stereotypů nechtějí vzdát. Vždyť to na Západě celá desetiletí tak bezvadně fungovalo. Lidé jsou tam dodnes vyděšení, jestli jim náhodou nějaký aktivista neziskovky nepřišije nálepku rasista (homofob, islamofob…)."
U nás epidemie multikulti zachvátila spíše absolventy humanitních oborů. Ti pro samou „vzdělanost“ ztrácejí zdravý rozum, a tím i elementární kontakt s realitou. Zato však organizují bombastické petice, jimiž například ukazují i nebohé vědce v nedbalkách, když je nechávají podepisovat pamflet proti xenofobii."
" Prakticky ji pak úspěšně rozkládají (mnohdy za nepochopitelné kolaborace samotných křesťanů) ideologové kulturního marxismu svým radikálním feminismem, multikulturalismem či diktátem politické korektnosti a pseudolidských práv. "

Parlamentní listy

 

Skyrim vs. Zaklínač 3

Srovnání dvou největších současných openworld RPG her. O pár let starších Skyrim je s svým světem a nádhernou krajinou stále v mnoha ohledech nepřekonatelný.

Civilizace.net

 

Turecko i Saúdové podporují krvelačnou al-Nusrá. Žádají USA, aby přivřely oči

Citace:"Islamisté z al-Nusrá však nyní přišli s novou taktikou. Snaží se své hnutí prezentovat jako „umírněné“, tedy jako protiklad Islámského státu. U skupiny, která má na kontě podezření z chemických útoků (v červnu roku 2013 informovala turecká média o tom, že u tureckých hranic byli zadrženi její bojovníci s dvěma kilogramy bojových chemikálií - pozn. red.), otevřeně se hlásí k teroristickým praktikám jako jsou sebevražedné útoky a do svých řad najímá děti, jde o na první pohled podivný krok."

Lidovky.cz

 

Vojenský analytik: Turecko je pro nás větším nebezpečím než Islámský stát

Citace:"Ani vedení EU a USA se už nesnaží popírat, že Turecko podporuje ISIL a jiné teroristické organizace zbraněmi a financemi ve válce proti Sýrii a Iráku. Šéf turecké rozvědky nedávno navrhl, aby Turecko ISIL oficiálně uznalo jako stát. Expanzivní politice Turecka napomáhají jako pátá kolona menšiny Turkmenů v Iráku a Sýrii. Turkmeni spolupracovali s tureckou armádou rovněž při jejích opakovaných útocích proti Kurdům na území Iráku. Cílem je získání zdrojů ropy v iráckém Erbílu a Mosulu a rovněž dobytí Sýrie s jejími ropnými zdroji."

Parlamentní listy

 

V roce 2012 Sýrie sestřelila tureckou stíhačku při narušeni jejího vzdušného prostoru,jaká byla tehdejší reakce Turků?

V souvislosti se sestřelením ruského letadla Tureckem je dobré připomenout jak Erdogan vyváděl, když Syřané v roce 2012 sestřelili turecký Phantom 4,který narušil syrský vzdušný prostor. Turecko to označilo za nepřátelský akt a vážné ohrožení míru a bezpečnosti pro celý region.

Více o incidentu na BBC

 

Kubera(pozn. senátor za ODS) upřímně: Bude válka. Už se to rychle blíží

Citace: "Už nejde o islám, nejde o to, odkud jsou uprchlíci, jestli z Afghánistánu, Sýrie nebo Kosova. Jde o prostý počet a je jedno, jakého jsou vyznání. Ten počet je nezvládnutelný a neexistuje evropsky korektní způsob, jen potápění lodí, použití zbraní a na to Evropa nikdy nepřistoupí. Teď místo pojmu kvóty vymysleli kontingenty, to lépe zní, i když ve slovníku to znamená to samé."

Parlamentní listy

 

Sobotka: Česko je ochotné pomoci matce, které v Norsku odebrali dítě Zdroj:Idnes

A co též pomoci desetitisícům dětí přímo tady v ČR? Více v článku: Rovná příležitost je utopie. 60 000 dětí nemůže vidět otce.

Zdroj: Echo24 - autorem článku je Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu.

 

Curzio Nitoglia: Odkud pochází Islám?

O tom jak judaismus má mnohem blíže k islámu než ke křesťanství. Kromě filozofie samotné jsou zde rodinné vazby, kdy Mohamedova první žena byla židovského vyznání, byl výchováván defacto rabínem. Najdete zde i kořeny toho, proč historicky si židé rozuměli více s muslimy než křesťany. V závěru je zmíněna postupná likvidace jediného křesťanského státu Blízkého východu - Libanonu (kdysi cca 80% křesťanů, nyní cca 30%), přitom o pomoci a angažovanosti Západu Libanonu v míře jaké se dostalo Izraeli od USA Izraeli či Palestině od EU, si Libanon mohl nechat jen zdát .

Google.com

 

"Enoch Powell měl pravdu: Slavná řeč o imigraci a "potocích krve" v Británii."

"Před čtyřiceti lety, 20. dubna 1968, pronesl vlivný britský poslanec Enoch Powell projev, který je mnohými označován jako nejkontroverznější projev v celé historii britské demokracie. "....... "Nyní vidíme, jak rostou síly aktivně působící proti integraci, v jejichž zájmu je zachování a vyostření rasových a náboženských odlišností a jejichž konečným úmyslem není nic menšího než dominantní postavení - nejdřív nad vlastní přistěhovaleckou komunitou a pak i nad zbytkem obyvatelstva. "...... "Zde je poskytuje způsob, jak se přistěhovalecké komunity mohou uzavřít více do sebe, jak agitovat proti svým spoluobčanům, jak zastrašovat a ovládat ostatní prostřednictvím právních nástrojů, které jim poskytli neznalí a neinformormovaní. "

euportal.cz

 

Jak zastavit pokles porodnosti? Ponižováním a ekonomickým ničením otců těžko.

Narazil jsem na blog o alimentech v ČR a pokud si člověk zjistí další věci, tak se nestačí divit co případně čeká českého chlapa po rozpadu vztahu ve kterém má děti.
Výživné v ČR lze počítat z fiktivních příjmů, horní hranice není omezena, lze ho vyměřit i vyšší než máte reálný příjem(více v samotném článku).
A děti? Ty v 90-95% připadnou do péče matek a pokud si postaví hlavu a nebudou dítě dávat otci, tak většinou se jim nic nestane. Ale naopak když otec nebude mít na výživné, lze téměř okamžitě podat exekuci na jeho plat či majetek. Pokud otec neplatí čtyři měsíce vůbec, nebo platí jen částečně, lze ho trestně stíhat. Trestní stíhání je vůbec perspektivní řešení v zájmu dítěte, v kriminále si hodně vydělá a až ho propustí, tak otec se záznamem v trestním rejstříku si práci určitě najde snadno, nemluvě o tom jak bude dobře placená. Jako bonus daňový poplatník zacvakne DENNĚ za jednoho zavřeného taťku 710 Kč (Zdroj Kurzy.cz).
Tak nezbývá doufat, že klesající porodnost doženou ti bez majetku, vzdělání a práce, nebo výpadky nahradí kulturně obohacující příliv mladých docentů, pyrotechniků a gynekologů se syrskými pasy.

Více zde

 

 CIV žebříček

 1. Civilizace VI. (2016)

 2. Civilizace IV. (2005)

 3. Civilizace III. (2001)

 4. Civilizace Call to Power II. (2000)

 5. Civilizace Call to Power I. (1999)

 6. Civilizace V. (2010)

 7. Civilizace II. (1996)

 8. Civilizace I. (1991)

 

Alternativy

 1. Europa Universalis IV. (2013)

 2. Super Power II. (2004)

 3. Supreme Ruler 2020 (2008)

 


Tipy

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmocí - Kniha zachycuje a hodnotí historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Toto excelentní dílo by pro každého fandu Civilizace mělo být povinnou četbou.

 

Expanse New! - po delší době se podařilo natočit pořádný sci-fi seriál s vesmírnou tématikou. Lidstvo postupně kolonizuje Sluneční soustavu, na základně v pásmu asterodů probíhá výstavba první mezihvězdné archy. Povedené úvodní intro k seriálu najdete na Youtube.

 

Carl Sagan - Bleděmodrá tečka - komentář Carla Sagana(Wikipedie) ke snímku Země, který pořídila sonda Voyager 1 v době, kdy opouštěla hranice Sluneční soustavy (1990) najdete na YouTube (EN).

 

 

 

Copyright © 2009 - 2018 tdpar