Civilizace

Civilizace 

 

 

 

       
Archív novinek

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmoci

Velice povedené a obsáhlé dílo. Kniha zachycuje historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Každá dějinná etapa je rozepsana nejdříve všeobecně a poté se rozebírají jednotlivé mocnosti, hospodářství, politika, vojenství apod.. Setkáme se s proměnami hlavních říší toho období(evropských velmocí, zrod, rozmach a následný rozpad Osmanské říše, projdeme si vývoj od Mingosvké číny do současné, budeme sledovat imperiální vzestup Japonska, zrod Spojených států, éru Studené války apod.)Nejedná se o suchý výklad, je to napsáno čtivě. Pro každého fandu Civilizace by to mělá být povinná četba :-).

 

Měsíční panorama

Panorama z odvrácené strany Měsíce pořízené sondou Chang'e 4, součástí mise je i lunární vozítko, je na fotografii vidět též. Fotku najdete na clep.org.cn.

Více se o čínské misi dozvíte třeba v tomto článku na kosmonautix.cz.

Skoro 50 let po posledním přistání člověka na Měsici, začíná byt naše oběžnice pomalu v kurzu. V příštím desetiletí má americká NASA spolu s partnery zahajít výstavbu cislunární vesmírné stanice. První pilotovaný oblet Měsíce má být v roce 2022,"Reálné datum startu pilotované mise EM-2 vychází po celkovém zhodnocení stavu SLS, Orionu a pozemních systémů na září 2022" více na kosmonautix.cz.
Pro zajímavost první pilotovaný oblet Měsíce byl proveden v prosinci 1968(Apollo 8), poslení návštěva člověkem se uskutečnila v prosinci 1972(Apollo 17) více Wikipedii, od té doby až dodnes se člověk nedostal dále než na nízkou oběžnou dráhu Země.

 

Francouzská vláda cenzurovala „hrůzné mučení“ obětí v divadle Bataclan, které byly islamistickými teroristy vykastrovány, vykuchány a měly vydloubnuté oči.

"Uprchlíci odražení vodními děly? To bych nesnesla, řekla Merkelová a „přijímala“. Vypíchané oči obětí islamistů v Paříži? Zcenzurováno. Důvody, proč se bojíme a ustupujeme"

parlamentnilisty.cz

 

Role Polska před Mnichovem 1938

"Francouzský generální štáb přes svou vládní politickou reprezentaci Polsko upozorňoval, že je velice málo pravděpodobné, že Němci pakt s Polskem dodrží. Polsko bylo ze strany Francie upozorňováno, aby se na vratkou pozici u Německa nespoléhalo. Francozští vládní činitelé Polsku neustále vysvětlovali, že jediné řešení jak německou agresi zastavit je - vytvořit československo-polskou smlouvu o vzájemném neútočení a vzájemné pomoci. Poláci byli ze strany Francie stále upozorňováni, aby svou obranu opřeli o ČSR a SSSR. Polská vláda však byla neústupná jak v průchodu jednotek SSSR svým územím, přes garance Francie, tak v možnosti společné obrany s ČSR."

palba.cz

 

Člověk míň než pes?

Podobný článek na stránkách České advokátní komory překvapil.V zemi s tařka neomezenou mocí exekutorů se může pod mostem octnout relativně rychle i společensky dobře situovaný člověk. Ani se nemusíte nezodpovědně zadlužit. Stačí krize v rodině - rozvod.

cak.cz

 

Disident o disidentské šlechtě

"My na těch vazbách chcípali hlady a oni psali do zahraničí - ten a ten vězeň potřebuje peníze, protože nemá co jíst, potřebuje vitamíny. A ty peníze ze zahraničí skutečně chodily," vzpomíná Wolf. K vězňům se pak prý ale už nedostaly. "Byl to hyenismus. Dělali to skoro všichni, kteří se dostali k penězům. Wolf dává k dobru další historku. "Pamatuji se, když jsem se vrátil z vězení, tak si mne zavolala novinářka Marvanová a pak přede mnou rozpárala matračku: ´Tohle ti posílá Pavel Tigrid za články, co jsi napsal,´ řekla mi. ´Já jsem je musela schovat, já jsem je nedala té šlechtě Charty.´

euportal.cz

 

Přemísťování odpalovaci plošiny pro měsiční raketu SLS

Přípravy na pilotovaný oblet Měsíce(více na kosmonautix.cz) a výstavbu cislunární vesmírné stanice pomalu ,ale jistě pokračují, jak je vidět na níže uvedeném videu.

youtube.com

 

Podrobný rozbor obléhání Malty Osmany v 16.st.

"Po dobytí johanitského ostrova Rhodos a sérii úspěšných tažení na Blízkém a Středním východě, na Balkáně a v Uhrách dosáhla turecká osmanská říše své historicky největší rozlohy. A protože s jídlem roste chuť, rozhodl se turecký sultán Sülejman I. Nádherný (1494-1566), zvaný tureckými historiky Zákonodárce, že jako základnu pro další postup do západního Středomoří obsadí ostrov Maltu, nové sídlo z Rhodu vyhnaného rytířského řádu johanitů..."

valka.cz

 

Kterak Skrælingové rozvrátili Eystribygð

Jedna z teorií o zániku osad Vikingů v Grónsku. Kromě malé doby ledové se mohla na zániku osad podíle civilizace Thůlu pocházející ze Sibiře - "Původní domovina Thulů se nacházela na pobřeží Severovýchodní Sibiře. Přibližně před 2000 lety vyvinuli nový zbůsob života podél pobřeží a ostrovech v Beringově moři. Především se tehdy naučili lovit mořské savce včetně velryb. Stali se z nich vynikající lovci a čile obchodovali s kmeny žijícími ve vnitrozemí. Dodávali jim rybí tuk a maso, výměnou za teplé sobí kožešiny. Oklikou také obchodovali se vzdálenou Čínou, od kud získávali železo. Železo bylo pro Thuly nepostradatelnou komoditou. Specializovali se tak dokonale, že potřebovali železo k lovu velryb. Pak ale nastal zlom. Kolem roku 1000 se oteplilo, mořský ledový příkrov se zmenšil."

palba.cz

 

Alkohol je nebezpečnější než heroin i crack, tvrdí nová studie

Alkohol je podle stupnice téměř třikrát škodlivější než kokain nebo tabák. Extáze například dosahuje jen osminy nebezpečnosti alkoholu. "Zjištění studie dokazují v rámci veřejného zdraví nutnost agresivně zacílit na škody páchané alkoholem. Nynější systém klasifikace drog souvisí jen málo s důkazy o jejich škodlivosti," řekl šéf expertního týmu profesor David Nutt.

idnes.cz

 

Rozhovor k přípravě lunární orbitální stanice

Má být menší než stávající ISS, pouze 4 místná. Nějakoud dobu mají obě stanice fungovat paralelně než bude ISS zlikvidována. O zprovoznění se uvažuje někdy po roce 2030, takže počítejte někdy po roce 2050. Více v odkazu níže.

astro.cz

 

Tibet - dva různé pohledy

Poměrně drsné čtení o životě v Tibetu před čínskou invazí najdete na serveru atlantka.cz. Z důvodu objektivity přidávám též článek na Idnes, který defacto označuje podobné informace za propagandu.

atlantka.cz

 

Drsné čtení o neziskovkách

Viz. odkaz

Dolezite.sk

 

Turci v Sýrii narazili na Asada. Bombardoval naše milice, zní z Ankary

Co dělá turecká armáda na území cizího suverénního státu bez pozvání legitimní syrské vlády? Tak věřme, že budou brzy následovat hospodářské sankce USA či EU vůči Turecku a ultimáta na ukončení turecké invaze. Citace příspěvku z místní diskuse:"Cizí armáda narazila v jiné zemi na armádu této země. Neslýchané...."

idnes.cz

 

KOMENTÁŘ: Květy zla – Václav Klaus ml.

"...Z její malé mzdy – odejdou také daně. Daň z příjmu. Část těchto daní pošle stát do Bruselu, kde vytvoří Operační programy. Ty trochu finančně podpoří ještě např. švédská sestřička a pak už míří nazpět do republiky, kde na ně čekají dotační specialisté, aby vytvořili prostředí pro konkrétní projekty. Ale radši si je zase představme konkrétně. Dobře živený třicátník míří z vilové čtvrti svým jaguárem do centra krajského města. Je 9:30, ale v jejich branži se toho ráno moc neděje. Jeho kancelář sídlí na prestižní adrese v centru, ale tak trochu nenápadně...."

novinky.cz

 

Falcon Heavy - nejsilnější raketa současnosti na startovací rampě

Vůbec poprvé v historii se z montážní haly HIF v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě vydala na startovní rampu LC-39A nejsilnější raketa současnosti – Falcon Heavy od SpaceX.

kosmonautix.cz

 

Imingranti a neziskové organizace

"Jako dlouholetý ochránce lidských práv se stydím za to, že se na tomto dění za kulisou falešné humanity – mnohdy totiž kvůli dotacím – podílí řada neziskových organizací, včetně těch pro lidská práva."

Novinky.cz

 

Novinky.cz a opatrovnické kauzy

V ČR 60 000 otců nevidí své děti více na echo24.cz, přesto server Novinky.cz řeší v drtivé většině případy, kdy je dítě odebráno matce a nepamatuji se, že by v článcích byl prostor vyjádření druhé straně, kterou za odebrání kritizují. Více k tématu na stridavka.cz .

www.stridavka.cz

 

Byla to éra nejhrubšího klientelismu, vzpomíná na Topolánkovu vládu exšéf rozvědky Randák

" „Došlo k takovému propojení byznysu, politiky a justičních orgánů, které těm lidem fakticky zaručovalo, že nebudou postižitelní,“ komentuje bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák praktiky z období vlády Mirka Topolánka (2006–2009) "" ...kde byly tenkrát současní hrdinové rádobydemokratického bloku - Kalousek, Němcová a spol. ...

lidovky.cz

 

Až šest manželek. Oficiálně jedna, zbytek nahlásil jako sestry a sestřenice, sděluje o migrantech krajanka z Německa, která hlásí další zlé zprávy

" V metru u nás hážou holky do kolejiště. Jedna turistka, Američanka, je zabitá, další museli amputovat končetiny. Dva podle kamer chytili. Jeden Afghánec, druhý, myslím, z Íránu. Neměli nárok na azyl, měli být už dávno odsunutí. Teď byl soud, ale oni mají prý trauma. Oni za to nemůžou. Řekněte to ale rodičům těch holek."........."„Policie nemá žádný respekt. Denně jsou pobodaní, nebo zdemolovaná auta. Policisté se na to dívají a nezasáhnou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o německé realitě krajanka Marta, žijící v nejlidnatější spolkové zemi Německa, Severním Porýní-Vestfálsku."

parlamentnilisty.cz

 

Jaderná energetika na prahu roku 2016

"V Číně se během roku 2015 spustilo osm bloků a výstavba nových jaderných elektráren v řadě rozvíjejících se zemí značně pokročila. Rychlý sodíkový reaktor BN800 v Rusku se po vyřešení problémů s kvalitou palivových souborů začal v závěru roku 2015 dodávat elektřinu do sítě. V Japonsku začaly opět pracovat dva reaktory v elektrárně Sendai a zprovoznění dalších se chystá na rok 2016"

Osel.cz

 

Německý komik si rýmovaně utahoval z Erdogana, hrozí mu tři roky vězení

Tolik ke svobodě projevu v Německu...

Idnes

 

Mohl Stalin zastavit Hitlera

Dokument stojí za zkouknutí už z důvodu, že v něm jsou zmíněny nepříliš známe věci. Např. vztahy Poláků a Němců byly po většinu 30-tých let překvapivě dobré. Dost velká část je věnovaná Mnichovské zradě. Škoda, že zejména konec dokumentu je již spíše prosovětská/ruská černobíla propaganda. Německo sice do napadení SSSR obsadilo velkou část Evropy, ale SSSR nezůstalo rozhodně pozadu. A jak je správně zmíněno v jednom komentáři na ČSFD, z mapky prvorepublikového Československa nějak autorům zmizela Podkarpatská Rus, tehdejší součást našeho státu.

ČSFD

 

Hodnocení filmů

Do sekce Film přidáno pár velmi stručných hodnocení filmů(Zlatá sedmdesátá, Vyprávěj, Oscar, San Andreas atd.).

Více, zde

 

Štěpán Kotrba: Čechy už Čechů nikdy nebudou ... Zeman je velikán mezi trpaslíky

V rozhovoru se rozebíra plno věcí, tak jen pár citací:

"Rozkrádání aktiv státu není liberální svobodný trh, obhajoba občanské demokracie ani konzervativních hodnot."

"Rozpočty zemí EU, z nichž byla doteď financována relativní spokojenost střední třídy, nejsou připraveny na zvýšené válečné výdaje NATO, zvýšené rozpočty na zdravotnictví a sociální služby, na policii, imigrační službu, pohraniční stráž, FRONTEX a další výdaje. Elit, které dnes rozhodují o politice EU, se tyto morbidně deformované rozpočty netýkají. Ty jsou dlouhodobě schopny parazitního samofinancování. "

"Nejmenovaní politici a publicisté nás straší, že nám, Čechům, hrozí ztráta svobody. Prstem ukazují zejména na Andreje Babiše. Přiblíží se příští rok cosi takového?
Ano. Ale nebude to Babiš, ale politicky korektní dobroserové, zakazující kouření, genderově nevyvážené feministky nutící chlapy močit vsedě a křesťanské mravokárkyně, pokoušející se cenzurovat sprostá slova na fotbale. Případně transgenderové v minisukních, nutící nám vysoké podpatky."

Parlamentní listy

 

Střelec z Kalifornie byl v kontaktu s lidmi ze syrské An-Nusrá(tzv. "umírněná" opozice)

Jak někdo v diskusi trefně vyjádřil, "Jediná ozbrojená skupina ze Sýrie, která dosud nespáchala na Západě atentát je Asaddova armáda".

S bojem proti diktaturám ve Středomoří není od věci si též připomenout Catův výrok "Kartágo musí být zničeno". Škoda že mnohem větší zvěrstva typu genocida v Darfůru(Sudán), či vraždění a utlačování bílých farmářů v Zimbabwe zůstalo bez podobné vojenské a politické angažovanosti jaká byla věnovaná likvidaci Kadafího režimu či režimu Asadda.

Idnes

 

Žije John Snow? Bacha spojlery z páté série.

Jedna z důležitých otázek současnosti, která hýbe děním v Západozemí a v myslích desetimiliónů lidí, zda John Snow z rodu Stárků přežil vraždu(pokus o vraždu) na Černém hradě. Na odpověď si budeme muset počkat do dubna. George Martin alias Viktor Čistič na poli fantasy literatury v páté sérii postavy řádně probral. Sansa Stark s Theonem spolu hupsli z nuselských hradeb Zimohradu. Škoda Sansa měla moje sympatie. Kažopádně GM je génius, stejna tak tvůrci zfilmované verze Hry o trůny, která těžko zůstane kdy překonána.

Idnes

 

Filozof o uprchlících a islámu: Přichází kolonizace agresivní kulturou a rozpouštění evropských národů.

Citace: "Falešné obviňování z xenofobie bylo nesčetněkrát demaskováno. Ale divte se angažovaným humanistům zvláštního ražení, že se těch nálepkovacích stereotypů nechtějí vzdát. Vždyť to na Západě celá desetiletí tak bezvadně fungovalo. Lidé jsou tam dodnes vyděšení, jestli jim náhodou nějaký aktivista neziskovky nepřišije nálepku rasista (homofob, islamofob…)."
U nás epidemie multikulti zachvátila spíše absolventy humanitních oborů. Ti pro samou „vzdělanost“ ztrácejí zdravý rozum, a tím i elementární kontakt s realitou. Zato však organizují bombastické petice, jimiž například ukazují i nebohé vědce v nedbalkách, když je nechávají podepisovat pamflet proti xenofobii."
" Prakticky ji pak úspěšně rozkládají (mnohdy za nepochopitelné kolaborace samotných křesťanů) ideologové kulturního marxismu svým radikálním feminismem, multikulturalismem či diktátem politické korektnosti a pseudolidských práv. "

Parlamentní listy

 

Skyrim vs. Zaklínač 3

Srovnání dvou největších současných openworld RPG her. O pár let starších Skyrim je s svým světem a nádhernou krajinou stále v mnoha ohledech nepřekonatelný.

Civilizace.net

 

Turecko i Saúdové podporují krvelačnou al-Nusrá. Žádají USA, aby přivřely oči

Citace:"Islamisté z al-Nusrá však nyní přišli s novou taktikou. Snaží se své hnutí prezentovat jako „umírněné“, tedy jako protiklad Islámského státu. U skupiny, která má na kontě podezření z chemických útoků (v červnu roku 2013 informovala turecká média o tom, že u tureckých hranic byli zadrženi její bojovníci s dvěma kilogramy bojových chemikálií - pozn. red.), otevřeně se hlásí k teroristickým praktikám jako jsou sebevražedné útoky a do svých řad najímá děti, jde o na první pohled podivný krok."

Lidovky.cz

 

Vojenský analytik: Turecko je pro nás větším nebezpečím než Islámský stát

Citace:"Ani vedení EU a USA se už nesnaží popírat, že Turecko podporuje ISIL a jiné teroristické organizace zbraněmi a financemi ve válce proti Sýrii a Iráku. Šéf turecké rozvědky nedávno navrhl, aby Turecko ISIL oficiálně uznalo jako stát. Expanzivní politice Turecka napomáhají jako pátá kolona menšiny Turkmenů v Iráku a Sýrii. Turkmeni spolupracovali s tureckou armádou rovněž při jejích opakovaných útocích proti Kurdům na území Iráku. Cílem je získání zdrojů ropy v iráckém Erbílu a Mosulu a rovněž dobytí Sýrie s jejími ropnými zdroji."

Parlamentní listy

 

V roce 2012 Sýrie sestřelila tureckou stíhačku při narušeni jejího vzdušného prostoru,jaká byla tehdejší reakce Turků?

V souvislosti se sestřelením ruského letadla Tureckem je dobré připomenout jak Erdogan vyváděl, když Syřané v roce 2012 sestřelili turecký Phantom 4,který narušil syrský vzdušný prostor. Turecko to označilo za nepřátelský akt a vážné ohrožení míru a bezpečnosti pro celý region.

Více o incidentu na BBC

 

Kubera(pozn. senátor za ODS) upřímně: Bude válka. Už se to rychle blíží

Citace: "Už nejde o islám, nejde o to, odkud jsou uprchlíci, jestli z Afghánistánu, Sýrie nebo Kosova. Jde o prostý počet a je jedno, jakého jsou vyznání. Ten počet je nezvládnutelný a neexistuje evropsky korektní způsob, jen potápění lodí, použití zbraní a na to Evropa nikdy nepřistoupí. Teď místo pojmu kvóty vymysleli kontingenty, to lépe zní, i když ve slovníku to znamená to samé."

Parlamentní listy

 

A budou z vás cucky lítat? Jaroslav Plesl řekl, které tajemství „starých struktur“ by teď mělo být rozkryto. Jde o hodně, hodně peněz

"Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se domnívá, že díky sněmovním volbám se definitivně uzavřela éra politického kartelu financovaného ze zdrojů státem ovládané společnosti ČEZ, která Českou republiku dlouho svírala v kleštích klientelismu a hroutit se začala až s pádem Nečasovy vlády."
"Plesl ve svém komentáři pro dnešní vydání deníku konstatuje, že nyní už zbývá jen otevřít archivy této státem kontrolované korporace. Míní, že je třeba ukázat veřejnosti, v jakých objemech z této firmy odtékaly peníze na konta politických podnikatelů a jejich obchodních partnerů."

parlamentnilisty.cz

 

Politický životopis Miroslava Kalouska v souvislostech

"Tak to neznáte smlouvy, které podepisoval pan Kalousek. Smlouva zaručila EPF plné odškodnění, nebudou-li budovy prázdné. V budovách sídlila tehdy Akademie věd. Na to pan Kalousek zapomněl, smlouvu podepsal a stát vyplatil na odškodném zhruba stejnou sumu jakou dostal jako kupní cenu. Dalších asi 500 milionů vyplatil stát jako náhradu za nepřímé škody, resp. za škody, které na firmě EPF vymohli její smluvní partneři jako náhradu za zpoždění projektu."

ireporter.cz

 

Sobotka: Česko je ochotné pomoci matce, které v Norsku odebrali dítě Zdroj:Idnes

A co též pomoci desetitisícům dětí přímo tady v ČR? Více v článku: Rovná příležitost je utopie. 60 000 dětí nemůže vidět otce.

Zdroj: Echo24 - autorem článku je Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu.

 

Curzio Nitoglia: Odkud pochází Islám?

O tom jak judaismus má mnohem blíže k islámu než ke křesťanství. Kromě filozofie samotné jsou zde rodinné vazby, kdy Mohamedova první žena byla židovského vyznání, byl výchováván defacto rabínem. Najdete zde i kořeny toho, proč historicky si židé rozuměli více s muslimy než křesťany. V závěru je zmíněna postupná likvidace jediného křesťanského státu Blízkého východu - Libanonu (kdysi cca 80% křesťanů, nyní cca 30%), přitom o pomoci a angažovanosti Západu Libanonu v míře jaké se dostalo Izraeli od USA Izraeli či Palestině od EU, si Libanon mohl nechat jen zdát .

Google.com

 

"Enoch Powell měl pravdu: Slavná řeč o imigraci a "potocích krve" v Británii."

"Před čtyřiceti lety, 20. dubna 1968, pronesl vlivný britský poslanec Enoch Powell projev, který je mnohými označován jako nejkontroverznější projev v celé historii britské demokracie. "....... "Nyní vidíme, jak rostou síly aktivně působící proti integraci, v jejichž zájmu je zachování a vyostření rasových a náboženských odlišností a jejichž konečným úmyslem není nic menšího než dominantní postavení - nejdřív nad vlastní přistěhovaleckou komunitou a pak i nad zbytkem obyvatelstva. "...... "Zde je poskytuje způsob, jak se přistěhovalecké komunity mohou uzavřít více do sebe, jak agitovat proti svým spoluobčanům, jak zastrašovat a ovládat ostatní prostřednictvím právních nástrojů, které jim poskytli neznalí a neinformormovaní. "

euportal.cz

 

Nová levice – Málokdy byly rozklad a zkáza chváleny tak vznešenými slovy

Multikulturalismus je dle Kellera útokem na evropskou civilizaci zevnitř a je dílem nové levice. Keller se považuje za příslušníka staré levice, která se hlásí k evropské civilizaci. Nová levice nenávidí evropskou civilizaci a všechny tradice, autoritu a řád považuje za útlak. Cílem nové levice je dokonale rozložit společnost. „Málokdy byly rozklad a zkáza chváleny tak vznešenými slovy,“ řekl na adresu neomarxistů Keller.

parlamentnilisty.cz

 

Bude frmol. A budou padat hlavy. Neřešte chvíli volby, Tereza Spencerová sděluje převratné novinky z USA i z bojiště v Sýrii

"v jejímž rámci si rodinný fond Clintonových přišel na hafo milionů, když vědomě vpustil ruské firmy do významné pozice v americkém uranovém průmyslu. Umíte si dnes, v současné rusofobní hysterii, představit, že bývaly nedávno doby, kdy Bill Clinton jezdil do Moskvy, inkasoval půl milionu dolarů úplatek za jakousi přednášku a k tomu se ještě v zákulisí sešel s Putinem? Kde byly ty naše evropské hodnoty našich Evropských hodnot? "........."Rakká osvobodily převážně kurdské oddíly s leteckou podporou Spojených států, jehož bombardování srovnalo se zemí asi 80 procent města. Rusové s gustem – poté, co drtivá většina Aleppa zůstala i po jejich loňském bombardování funkční – nyní přirovnávají Rakká k Drážďanům na konci druhé světové války. Ta otázka – „Proč bylo nutné Rakká zcela zničit?“"

parlamentnilisty.cz

 

Co dnes už nikdo nepíše. Martin Koller a fakta k výročí revoluce 1917

Zajímavý pohled na Rusko před bolševickou revolucí, zejména na jeho kontrasty:
..."Faktem je, že od roku 1860 do roku 1913 rostla průmyslová výroba v průměru každoročně o pět procent a ve výrobě oceli Rusko předstihlo Francii i Rakousko-Uhersko. Těžba uhlí vzrostla za 25 let z šesti na třicet šest milionů tun a v těžbě ropy bylo druhé na světě. Železniční síť se za 14 let před válkou prodloužila z 50 000 na 74 000 kilometrů. "..
..."Dělníci, především ženy a děti, byli vesměs špatně placeni a přežívali z dnešního hlediska v otřesných nehygienických podmínkách, kde v jedné pronajaté místnosti přespávalo v průměru 12 lidí, neexistovala tekoucí voda a k vyměšování se užívaly dvorky za domy. Někteří přespávali přímo v továrně u strojů. Epidemie cholery se opakovaly zhruba každé tři roky."..."Vodovody zůstávaly na papíře a stavbě levných bytových činžáků, prosazované rozumnějšími politiky, bránili poskytovatelé ubytování, kteří neuvěřitelně bohatli, neboť za vesměs primitivní bydlení utratili dělníci kolem poloviny mzdy."

parlamentnilisty.cz

 

Světoznámý biolog: Lidstvo zkolabuje. Generace sociologů a neziskovkářů si ani nezorá pole. Jak chceme udržet populaci, když i z úsměvu děláme sexuální obtěžování?

A že nejsou řemeslníci, hostinští, truhláři a další podobné profese? To máte pravdu. Zato máme nadbytek sociologů, politologů, filosofů, pracovníků politických stran či neziskových organizací. Nezdá se vám? Žel, ti však nedovedou udělat židli či stůl, spravit porouchanou pračku či plynový kotel, nahodit zeď, či dokonce zorat pole. A snaží se neušpinit si ruce poctivou a tvůrčí prací.

parlamentnilisty.cz

 

Jak zastavit pokles porodnosti? Ponižováním a ekonomickým ničením otců těžko.

Narazil jsem na blog o alimentech v ČR a pokud si člověk zjistí další věci, tak se nestačí divit co případně čeká českého chlapa po rozpadu vztahu ve kterém má děti.
Výživné v ČR lze počítat z fiktivních příjmů, horní hranice není omezena, lze ho vyměřit i vyšší než máte reálný příjem(více v samotném článku).
A děti? Ty v 90-95% připadnou do péče matek a pokud si postaví hlavu a nebudou dítě dávat otci, tak většinou se jim nic nestane. Ale naopak když otec nebude mít na výživné, lze téměř okamžitě podat exekuci na jeho plat či majetek. Pokud otec neplatí čtyři měsíce vůbec, nebo platí jen částečně, lze ho trestně stíhat. Trestní stíhání je vůbec perspektivní řešení v zájmu dítěte, v kriminále si hodně vydělá a až ho propustí, tak otec se záznamem v trestním rejstříku si práci určitě najde snadno, nemluvě o tom jak bude dobře placená. Jako bonus daňový poplatník zacvakne DENNĚ za jednoho zavřeného taťku 710 Kč (Zdroj Kurzy.cz).
Tak nezbývá doufat, že klesající porodnost doženou ti bez majetku, vzdělání a práce, nebo výpadky nahradí kulturně obohacující příliv mladých docentů, pyrotechniků a gynekologů se syrskými pasy.

Více zde

 

 CIV žebříček

 1. Civilizace VI. (2016)

 2. Civilizace IV. (2005)

 3. Civilizace III. (2001)

 4. Civilizace Call to Power II. (2000)

 5. Civilizace Call to Power I. (1999)

 6. Civilizace V. (2010)

 7. Civilizace II. (1996)

 8. Civilizace I. (1991)

 

Alternativy

 1. Europa Universalis IV. (2013)

 2. Super Power II. (2004)

 3. Supreme Ruler 2020 (2008)

 


Tipy

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmocí - Kniha zachycuje a hodnotí historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Toto excelentní dílo by pro každého fandu Civilizace mělo být povinnou četbou.

Silicon Valley TIP - slušná pecka, která nechává IT crowd vzadu. Oproti Ajťákům je zde méně ztřeštěný humor a větší frekvence super hlášek. Část fórků vyžaduje hlubší znalosti IT.

Carl Sagan - Bleděmodrá tečka - komentář Carla Sagana(Wikipedie) ke snímku Země, který pořídila sonda Voyager 1 v době, kdy opouštěla hranice Sluneční soustavy (1990) najdete na YouTube (EN).

 


Oblíbené stránky

Kosmonautix - aktuální dění z kosmonautiky, denně nové články

ElonX - stránky věnované Elonu Muskovi a jeho hlavním projektům (zejména SpaceX, Tesla).

 


TV přenosy z kosmonautiky

spacex.com - starty raket společnosti SpaceX, v době přidání odkazu to byl testovaci start pilotované lodi Crew Dragon.

nasa.gov - v době přidání odkazu dokování Crew Dragonu k mezinárodní stanici ISS.

 

 

 

Copyright © 2009 - 2019 tdpar