Civilizace

Civilizace 

 

 

 

       
Archív novinek

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmoci

Velice povedené a obsáhlé dílo. Kniha zachycuje historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Každá dějinná etapa je rozepsana nejdříve všeobecně a poté se rozebírají jednotlivé mocnosti, hospodářství, politika, vojenství apod.. Setkáme se s proměnami hlavních říší toho období(evropských velmocí, zrod, rozmach a následný rozpad Osmanské říše, projdeme si vývoj od Mingosvké číny do současné, budeme sledovat imperiální vzestup Japonska, zrod Spojených států, éru Studené války apod.)Nejedná se o suchý výklad, je to napsáno čtivě. Pro každého fandu Civilizace by to mělá být povinná četba :-).

 

 CIV žebříček

 1. Civilizace VI. (2016)

 2. Civilizace IV. (2005)

 3. Civilizace III. (2001)

 4. Civilizace Call to Power II. (2000)

 5. Civilizace Call to Power I. (1999)

 6. Civilizace V. (2010)

 7. Civilizace II. (1996)

 8. Civilizace I. (1991)

 

Alternativy

 1. Europa Universalis IV. (2013)

 2. Super Power II. (2004)

 3. Supreme Ruler 2020 (2008)

 


Tipy

Paul Kennedy: Vzestup a pád velmocí - Kniha zachycuje a hodnotí historický světový vývoj od zač.16.stoleti do konce 20. stoleti. Toto excelentní dílo by pro každého fandu Civilizace mělo být povinnou četbou.

Silicon Valley TIP - slušná pecka, která nechává IT crowd vzadu. Oproti Ajťákům je zde méně ztřeštěný humor a větší frekvence super hlášek. Část fórků vyžaduje hlubší znalosti IT.

For All Mankind TIP - fenomenálně zpracovaná alternativní historie, kdy koncem šedesátých let nepřistanou na Měsíci jako první Američané, ale Rusové. Zhruba v půlce seriálu začne jak USA tak SSSR budovat na jižním pólu u krátěru Shackleton vlastní základny a provádět průzkum naleziště s vodním ledem.

Carl Sagan - Bleděmodrá tečka - komentář Carla Sagana ke snímku Země, který pořídila sonda Voyager 1 v době, kdy opouštěla hranice Sluneční soustavy (1990) najdete na YouTube (EN).

 


TV přenosy z kosmonautiky

spacex.com - starty raket společnosti SpaceX, v době přidání odkazu to byl testovaci start pilotované lodi Crew Dragon.

 

 

 

Copyright © 2009 - 2020 tdpar